Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Jaanus Rahumägi ja komisjoni liige Marek Strandberg osalevad alates tänasest 18. septembrist kuni 20. septembrini Bundestagi G10 komisjoni kutsel Saksamaal Berliinis kohtumistel Bundestagi liikmetega.

Rahumägi sõnul on kohtumise keskseks teemaks tasakaal eriteenistuste tegevuse ja kodanike põhiõiguste tagamise vahel tänaste globaalsete probleemide tingimustes. 

„Eesmärk on sõnastada ühine julgeolekuruum ja kodanikuõiguste põhimõtted ning asuda looma ühiseid julgeolekuasutuste tegevuse järelvalve standardeid, et tagada kodanikele igas mõttes turvaline ja kaitstud Euroopa, kus võimuliialdused on välistatud,“ ütles Rahumägi.

Kohtumise teine eesmärk on seotud ettevalmistustega 2009. aasta mais toimuvaks julgeolekuteemaliseks konverentsiks, mis sel aastal toimub Tallinnas ja mille korraldab Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon. Ka sel konverentsil tuleb kõne alla eelkõige eriteenistuste ja kodanike õiguste vaheline tasakaal. Lisaks Euroopa Liidu riikide parlamentide esindajatele ja ekspertidele on kavas konverentsile kutsutuda ka Norra, Islandi, Šveitsi, Türgi, Ukraina, Monaco ja ELi mittekuuluvate Balkani riikide esindajad.

Lähem informatsioon Jaanus Rahumägi, telefon 5177779

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352

 

 

Tagasiside