Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve erikomisjon käsitles esmaspäeval avalikul istungil Riigikontrolli kontrolliaruannet „Riigi tegevus e-tervise rakendamisel“ ning tegi sotsiaalministrile ülesandeks esitada maikuus plaan e-tervise rakendamisel esinenud puuduste kõrvaldamiseks.

„Komisjon soovib näha konkreetseid samme ja vastutajaid, et e-tervis korralikult tööle saada. Täna töötab digiretsept hästi, kuid see pole ju kogu e-tervis,“ ütles Riigikogu riigieelarve erikomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin.

Komisjon arutas riigi tegevusest e-tervise rakendamisel  koos Riigikontrolli, sotsiaalministeeriumi, Eesti E-tervise sihtasutuse, Haigekassa, mitmete haiglate ja kiirabi esindajatega.

Komisjon tegi sotsiaalministrile ülesandeks esitada 2014. aasta mais riigieelarve kontrolli komisjonile tegevuskava e-tervise edaspidise rakendamise kohta ning anda ülevaade, millal on digilugu, digiregistratuur ja digipilt valmis ja kasutusel igapäevases ravitöös, riikliku statistika tegemisel, registrite pidamisel ja tervishoiu juhtimisel. Samuti soovib erikomisjon teada, palju selleks kulub raha ja millised on projektide rahastusallikad.

Komisjon tegi ministrile ülesandeks esitada selge visiooni, milline on sotsiaalministeeriumi, E-Tervise SA ja Haigekassa roll ja vastutus nimetatud projektide edasisel arendamisel ning anda hinnangud, kas praegused e-tervise eesmärgid on endiselt asjakohased või vajaksid ümbersõnastamist.

Vaata fotosid istungilt.

Istungi salvestis.

Tagasiside