Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Alustuseks tõstis Borrell esile, et Riigikogu on Euroopa üks aktiivsemaid ja tulemuslikumalt töötavaid parlamente.

 

Euroopas silma torganud Eesti positiivsetest arengutest tõstis Borrell esile majanduse kasvutempot „Hariduselt majandusteadlasena hindan ma teie kiirendatud majandusarengut, nagu me kõik Euroopa Parlamendis,” ütles ta. Ühtlasi märkis Borrell, et homme arutatakse Euroopa Parlamendis eurotsooni laienemise problemaatikat, milles tuuakse välja, et taastuva majandusega riigis võib esineda lühiajalist ülemäärast inflatsiooni. „Sellepärast oleme me kindlad, et aastaks 2008 olete te võimelised eurotsooniga ühinema,” märkis Borrell.

Oma kõnes puudutas Borrell ka Euroopa põhiseadusliku lepingu ning Euroopa laienemise ja tulevikuga seotud probleeme.

Eesti liitumist Euroopa Liiduga hindas Euroopa parlamendi president väga edukaks. Ta pidas oluliseks rõhutada, et uued liikmesriigid on toonud uut elujõudu Euroopa Liidule tervikuna.

ELi prioriteediks peab Borrell paremat majanduslikku juhtimist, samuti on tema hinnangul olulised immigratsioonipoliitikaga seotud küsimused. ELi kodanike õiguste kaitsel peavad liikmesriigid tegema koostööd nii kodanike vabaduste ja julgeoleku edendamisel kui ka õigluse tagamisel liidus tervikuna.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside