Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna, 4 septembril, alustab Riigikogu delegatsioon visiiti Hiina Rahvavabariiki. Visiit kestab 5.-11. septembrini, Eesti delegatsiooni juhivad Riigikogu aseesimees Keit Pentus ja majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas. Tegemist on vastuvisiidiga Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu rahandus- ja majanduskomisjoni külaskäigule 2008. aastal.
 
Klaasi sõnul on majandussuhete arendamine maailma ühe suurema majandusega riigiga Eesti jaoks oluline. „Kõrgel tasemel poliitilised kontaktid aitavad majandussuhete arendamisele vaieldamatult kaasa,“ ütles majanduskomisjoni esimees.
 
Visiidi käigus kohtutakse Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu (NPC) aseesimehe Hua Jianminiga, kes viibis Eestis selle aasta mais, NPS rahandus- ja majanduskomisjoni esimehe Shi Xiushiga ja komisjoni liikmetega, samuti Hiina-Eesti sõprusrühma liikmetega ning külastatakse Hiina majandus- ja kaubandusministeeriumi.
 
Edasi siirdutakse Xi’ani, kus kohtutakse Shaanxi Provintsi kohaliku Rahvaesindajate Kogu liikmetega. Seejärel külastab Riigikogu delegatsioon koos Eesti paviljoni komissari Toomas Tiiveliga Shanghai maailmanäitust ja kohtub kohaliku Rahvaesindajate Kogu liikmetega.
 
Riigikogu delegatsiooni kuuluvad veel majanduskomisjoni aseesimees ja Riigikogu Eesti-Hiina parlamendirühma esimees Kalev Kallo ning majanduskomisjoni liikmed Sven Sester, Ester Tuiksoo, Jüri Tamm ja Marek Strandberg. Pekingis ühineb delegatsiooniga ka Eest Suursaadik Hiinas Andres Unga.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside