Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu delegatsioon eesotsas Riigikogu esimehe Ene Ergmaga külastas täna Austraalia parlamenti, kus kohtuti Senati presidendi Alan Ferguson’i ja parlamendi Esindajate Koja spiikri Harry Jenkins’iga.

Ene Ergma tõstatas küsimuse viisavabadusest Eesti kodanikele, samuti peeti mõlemapoolselt oluliseks jätkuvaid vastastikuseid kõrgetasemelisi visiite ja Eesti-Austraalia koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides. Eesti sooviks on alustada ka läbirääkimisi kahepoolse topeltmaksustamise vältimise lepingu sõlmimiseks. Veel kõneldi ühistest missioonidest Iraagis ja Afganistanis ning vajadusest astuda kiiresti samme küberkuritegevuse efektiivseks tõkestamiseks.

Pärastlõunal jälgis Riigikogu delegatsioon infotundi nii Esindajatekojas kui Senatis. Lisaks toimusid kohtumised parlamendi välis-, kaitse- ja kaubanduskomisjoni esimehe Michael Forshaw’ga, Austraalia parlamendi Balti riikide parlamendirühma esimehe James Bidgood’iga ning Euroopa Komisjoni delegatsiooni juhiga Austraalias suursaadik Bruno Julien’iga.

Päeva mahtus ka põgus ringkäik Austraalia Päikeseobservatooriumis (Commonwealth Solar Observatory) Mount Stromlo’s, kus vahetati mõtteid observatooriumi direktori professor Harvey Butcher’iga. Homme on visiidi viimane päev, mil on kavas kohtumine parlamendiliikme ja varikabineti välisministri Andrew Robb’iga ning Austraalia Rahvusmuuseumi külastamine.

Visiit toimub Austraalia parlamendi kutsel. Delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Urmas Klaas, Aleksei Lotman, Marko Mihkelson ja Toomas Varek ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside