Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna USA kongressi esindajatega kohtunud Eesti delegatsiooni juhi Jaanus Rahumägi sõnul olid põhiliste teemadena kõne all Eesti missiooni jätkamine Iraagis ja USA abi Eesti õiguskorra kaitsega seotud projektidele.

Rahumägi väitel esitasid USA kongressi esindajad Iraagi missiooni jätkamise teemal hulganisti küsimusi, selgitamaks, missugune võiks olla parlamendi fraktsioonide meelsus, kui antud küsimus Eesti parlamendis uuesti hääletusele tuleb.

”Mingeid positsioone ühegi fraktsiooni esindaja ei võtnud, vaid pigem jäädi seisukohale, et diskussioon selles küsimuses alles algab. Mulle isiklikult jäi mulje, et vähemalt kohal olnud Riigikogu liikmed toetaksid Eesti missiooni jätkamist. Ma arvan, et enne kohalikke valimisi ei ole siiski mõtet parlamendis sel teemal diskussiooni avada,” ütles Rahumägi.

Kõige pikemalt peatuti Rahumägi kinnitusel korrakaitsega seotud küsimustel, kus USA pool tegi põhjaliku ülevaate neist projektidest, mis on saanud teoks USA kaasabil.

”Räägiti ka tulevastest ühisprojektidest ja sellest, et need peaksid peale terrorirünnakuid USAle jätkuma oluliselt suuremas mahus, seda enam, et need on vahepealsel perioodil oluliselt kokku kuivanud. Lepiti kokku, et omavahelisi kontakte ja koostööd tuleb tõhustada,” selgitas Rahumägi.

Rahumäe kinnitusel on kavandamisel Eesti valitsusasutuste ja Riigikogu liikmete visiiti USAsse, mis peaks toimuma novembris, et kohtuda USA korrakaitse valdkonna esindajatega.

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks Rahumäele Riigikogu liikmed Toomas Alatalu, Andres Herkel, Sven Mikser, Mart Nutt, Kristiina Ojuland ja Urmas Reinsalu. USA kongressi delegatsiooni juhtis kongressi rahvusvaheliste suhete komitee esimees Henry Hyde . Delegatsiooni kuulusid veel kongressi liikmed Ed Markey , Mike Bilirakis, Mel Watt, Jeff Flake ja Luis Fortuno.

Tagasiside