Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Moldova-Rumeenia parlamendirühm kohtus täna Chisinaus Moldova parlamendi esimehe Marian Lupu´ga. Kohtumisel räägiti kahepoolsetest suhetest ning Moldova parlamendi esimees tänas Eestit panuse eest Euroopa Liidu piirimonitooringusse Ukraina ja Moldova piiril, mis on aidanud kaasa sealse olukorra normaliseerimisele.

Marian Lupu pakkus välja kahepoolse parlamendikoostöö projekti aitamaks kaasa Moldoval lõimuda Euroopa ja transatlantiliste struktuuridega. „Meie koostöö peab olema väga praktiline,” rõhutas Moldova parlamendijuht.

Neli päeva kestva visiidi käigus, mille programmi koostamisel on arvestatud Euroopa Nõukogu ja Euroopa Liidu soovitusi Moldovale, kohtuvad Riigikogu liikmed veel Moldova parlamendi komisjonide ja fraktsioonide esindajatega, samuti käivad välis- ja justiitsministeeriumis. Moldova kuulub koos Georgia, Ukraina ja Afganistaniga Eesti arenguabi prioriteetriikide hulka. Riigikogu delegatsiooni juhib Toomas Alatalu, sellesse kuuluvad veel Helle Kalda, Mart Nutt ja Vello Tafenau.

Riigikogu pressitalitus

17. jaanuar 2006

Lisainfo: Toomas Alatalu 5259398

Tagasiside