Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja teda saatev delegatsioon viibib  8. märtsist kuni 13. märtsini ametlikul visiidil Austraalias.

Visiit algab ringsõiduga Uus-Lõuna-Wales’i osariigis. Selle pealinnas Sydneys kohtub Ergma ja teda saatev delegatsioon osariigi kuberneri Marie Bashir’iga, Ausraalia parlamendi liikme, kaubandusministeeriumi parlamentaarse sekretäri John Murphy ja parlamendi  Esindajate Koja kantselei direktori Ian Harris’ega. Samuti on kavas kohtumised osariigi Seadusandliku Kogu esimehe Richard Torbay’ ja Seadusandliku Nõukogu aseesimehe Amanda Fazio’ga. Käiakse ringhäälingujaama SBS (Special Broadcasting Service) peakorteris ja Sydney Instituudis.

Eesti suursaadik Austraalias Peeter Miller, kes saadab delegatsiooni kogu visiidi vältel, korraldab Sydneys Eesti Vabariigi  90. aastapäeva puhul ja seoses Riigikogu esimehe ametliku visiidiga piduliku vastuvõtu. Kutsutud on arvukad eesti kogukonna esindajad, osariigi poliitika- ja avaliku elu tegelased ning konsulaarkorpus. Omaette kohtumine toimub Eesti aupeakonsuli Malle Tohveri eestvõtmisel Sydney Eesti Majas, kus Ergma annab eestluse tublidele hoidjatele kaugel Austraalia mandril üle Pika Hermanni tornis lehvinud riigilipu. Ringreisil tutvutakse ka Austraalia ainulaadsete looduse ja kultuuri huviväärsustega.

11. märtsil sõidab delegatsioon edasi pealinna Canberrasse. Teel tehakse pikem peatus Eesti külas Thirlmere’is, kus seenioride hooldekodule antakse kingitusena üle kollektsioon uuemat eesti kirjandust. Canberras on päevakorras kohtumised Austraalia parlamendi Senati presidendi Alan Ferguson’i ja Esindajate Koja esimehe Harry Jenkins’iga, parlamendi välis-, kaitse- ja kaubanduskomisjoni esimehe senaator Michael Forshaw’ga, Austraalia parlamendi Balti riikide parlamendirühma esimehe James Bidgood’iga ning Euroopa Komisjoni saadikuga Austraalias Bruno Julien’iga.

Programmis on kavas ka kokkusaamine Canberra  Eesti Ühingu esimehe Reet Bergmani ja ühingu liikmetega. Käiakse veel Austraalia Päikeseobservatooriumis (Commonwealth Solar Observatory) Mount Stromlo’s, kus vahetatakse mõtteid observatooriumi direktori professor Harvey Butcher’iga. Visiidi lõpus on kavas kohtuda parlamendiliikme ja varikabineti välisministri Andrew Robb’iga ning külastada Austraalia Rahvusmuuseumi.

Visiit toimub Austraalia parlamendi kutsel. Delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Urmas Klaas, Aleksei Lotman, Marko Mihkelson ja Toomas Varek ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

6. märts 2008

Tagasiside