Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi kohtus täna Eestis visiidil oleva Jaapani parlamendi ülemkoja aseesimehe Hiroyuki Nagahama ning teda saatva delegatsiooniga.

Kivimägi tänas Jaapani riiki ja rahvast suure panuse eest Ukraina aitamisel sõjas Venemaaga. „Avaldan tänu Jaapani inimestele, kes toetavad rahu maailmas niivõrd suures mahus. Kokku on Jaapan Ukraina heaks annetanud kaheksa miljardit eurot, mis on hiiglaslik summa,“ sõnas Kivimägi.

Riigikogu aseesimees rõhutas, et sõda ei käi mitte ainult Ukraina ja Venemaa vahel, vaid see on kogu demokraatliku maailma sõda autokraatlike režiimide vastu. „Kui Venemaa võidab, siis see on ainult aja küsimus, kui ta ründab järgmist demokraatlikku riiki,“ nentis Kivimägi.

Jaapani parlamendi aseesimees nõustus, et rahvusvaheline julgeolekuolukord pole kunagi olnud nii keeruline, seega on koostöö sarnaste väärtustega riikidega olulisem kui iial varem. Ta märkis, et Jaapan võib ju tunduda kauge maana, kuid tegelikult on Eesti ja Jaapani vahel vaid üks naaber – Venemaa. Ühtlasi avaldas Nagahama lootust, et Jaapani parlamendi delegatsiooni visiit ergutab kahe maa vahelist koostööd mitte ainult parlamentide tasandil, vaid ka laiemalt.

Samuti vahetasid parlamentide aseesimehed ning nende kolleegid kohtumisel mõtteid digitaliseerimise ja IT, Jaapanis toimuva EXPO maailmanäituse, lennuühenduse, Jaapani automaksude süsteemi ning jaapanlaste pikaealisuse teemal. 2023. aastal on jaapanlaste oodatav eluiga 85 aastat. Kohtumisest võttis osa ka Eesti–Jaapani parlamendirühma esimees Raimond Kaljulaid.

Fotod kohtumiselt (Fotod: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside