Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas viibib homme, 8. novembril Jõgeva maakonnas, et külastada kohalikke ettevõtteid, koole ja  omavalitsusasutusi. 

Ta annab seal ühiskonnaõpetuse tunni Mustvee Gümnaasiumi ja C. R. Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli noortele. Ühtlasi külastab Riigikogu aseesimees Põltsamaa Päevakeskust, ettevõtet Valmeco AS ning AS E-Piim Põltsamaa Meiereid. Jüri Ratas kohtub ka Jõgeva linna juhtidega. 

„Minu hinnangul on väga oluline olla kursis inimeste eluoluga kõigis Eesti maakondades ning seetõttu kohtun nii noorte, eakamate, omavalitsusjuhtide kui ka ettevõtjatega. Koolide ja kohapealsete ettevõtete töö ning tulevikuväljavaated on piirkonna arengu seisukohalt üliolulised. Kodulähedase kooli ning sobiva töökoha olemasolu või nende puudumine on teatavasti inimeste jaoks võtmeteguriteks elukoha valikul,“ selgitas Ratas oma sõidu eesmärki. 

„Olen Jõgevamaa omavalitsusi korduvalt külastanud, kuid oluline on jälgida ning olla kursis maakonna vahepealsete arengutega. Meie riik on teatavasti laiem kui ainult Tallinn või Tartu ning riigijuhtidel tuleb tagada inimväärsed elutingimused kogu Eestis. Kohapealsete olude, inimeste probleemide ja muredega kursis olek on põhieeldus nende lahendamisel,“ lisas Ratas. 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on alates 2007. aastast sageli Eesti eri  piirkondades käinud. Enam kui 100 ringreisi raames on ta kohtunud inimestega kõigis Eesti omavalitsustes.

Tagasiside