Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme 12. märtsil toimub Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena tööturu arengu arutelu. Ettekande sel teemal teevad  Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets.

„On aega muuta vaid nime poolest aktiivne tööpoliitika ka tegelikult aktiivseks. Ajal, kui üleilmne majandusmull on lõhkenud, peame lõpuks ometi tõele silma vaatama ja nõustuma, et töö kaotamine ei ole inimese isiklik mure, vaid kogu ühiskonna probleem,“ ütles Pikhof.

 Pikhofi sõnul tuleks muuta Eesti tööhõive korraldus ja seadused paindlikumaks ning viivitamata välja töötada tööhõive programm 2010-2011 aastaks, kaasates sellesse protsessi ka sotsiaalpartnerid.

„Kui Euroopa Komisjon ei näe paremat vahendit majanduslangusest väljatulekuks kui panustada aktiivsetesse tööturumeetmetesse, siis seda enam peame seda tegema meie, kes me oleme selles osas Euroopa Liidu viimases saba otsas,“ ütles Pikhof.

Homsele arutelule Riigikogu täiskogus eelnes parlamentaarne kuulamine Riigikogu sotsiaalkomisjonis, kus oma seisukohti esitasid nii eksperdid, tööandjate ja töövõtjate esindajad kui ka sotsiaalministeeriumi ja tööhõivega seotud ametkondade juhid.

Homsest arutelust teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside