Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu 53 liiget hääletas Andrus Ansipile valitsuse moodustamise volituste andmise poolt, 40 Riigikogu liiget hääletas vastu, erapooletuks ei jäänud keegi.

Peaministri kandidaat tutvustas Riigikogule uue valitsuse põhimõtteid.

Tänades kõiki eelnevaid valitsusi Eesti riigi heaks tehtud töö eest rõhutas Ansip, et soovib peaministrina jätkata neid väärtuslikke algatusi, mis jäid pooleli eelmisel valitsusliidul ning tulla välja uute algatustega, mille sisuks on hoolivus ja eesmärgiks ühiskonna parem tasakaal.

Ansip tutvustas uut valitsusliitu rahvasuus käibeleläinud küüslaugukoalitsioonina. ”Olgu siis pealegi, küüslauk on väga tervistava toimega,” ütles Ansip lisades, et kõik koalitsioonid on kompromissid ning ideaalseid valitsusliite pole olemas ei meil ega teistes riikides. ”Sündiva valitsusliidu programm peegeldab Eesti tänast tasakaalupunkti,” iseloomustas Ansip täna allkirjastatud koalitsioonilepet.

Uue koalitsioonileppe esimene peatükk on pühendatud rahvastiku- ja perepoliitikale. ”Olgu see märk meie ülimast eesmärgist ja kõige tähtsamast prioriteedist,” lausus Ansip.

Peaministri kandidaat tõstis esile, et valitsusliit ei muuda Eesti Vabariigi välis- ja julgeolekupoliitika aluseid. ”Seame eesmärgiks eraldada NATO definitsioonile vastavateks ja Eesti spetsiifiliste vajadustega kooskõlas olevateks kaitsekulutusteks 2% Eesti sisemajanduse kogutoodangust,” märkis Ansip.

Kõneldes investeeringutest rõhutas Ansip, et prioriteetseteks valdkondadeks jäävad teadus- ja arendustegevus, samuti rahaeraldused haridusse. ”Me soovime tagada kultuuri- ja haridustöötajate palga Eesti keskmisest palgast kiirema kasvutempo,” nentis Ansip.

Ansip rõhutas, et uue valitsusliidu koalitsioonilepe on tegelikkusega kooskõlas ning kate kõigile lubadustele olemas. ”Kinnitan teile, et tänase valitsusliidu lubadused on realistlikud. Täna sõlmitud lepingule on rahaline kate olemas,” märkis Anip.

Riigikogu liikmed esitasid Ansipile arvukalt küsimusi.

Tagasiside