Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osaleb eksperdina Tbilisis Gruusia parlamendi kodukorra seaduse väljatöötamise töörühmas.

Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul ja juriidilise osakonna juhataja Marek Sepp viibivad Gruusia parlamendi kutsel 31. jaanuarist kuni 5. veebruarini Tbilisis. Gruusia parlament kutsus sel nädalal Sibula ja Sepa appi töötamaks välja peatselt valitava uue parlamendi kodukorda. Koos nendega viibivad Gruusias ka USA ja Kanada vastava ala eksperdid.

Gruusia soovib maailma demokraatlike riikide parlamendipraktikat uurides luua oma uuele parlamendikoosseisule kodukorra, mis vastaks igati demokraatliku riigi vaimule. Kaaludes erinevate riikide vastava ala kogemust on Gruusia võtnud endale eeskujuks just Eesti Riigikogu ja tema kodukorra. Riigikogu Kantselei direktori sõnul näitab see, et meie parlamendil on tänapäevane kodukord ning seetõttu on see saanud eeskujuks riikidele, kes seisavad samade probleemide ees kui meie noor parlamentarism 1990. aastate algul. ”Aitame Gruusiat parima meelega ning südamest,” lisas ta. Kodukorra väljatöötamine Gruusia parlamendi tarvis on Riigikogu esimene konkreetne abi pärast 4. jaanuari presidendivalimisi selles riigis, kus vaatlejatena osalesid ka Riigikogu liikmed Andres Herkel ja Peeter Tulviste.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside