Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni osavõtul toimus täna Pärnu üksik-jalaväepataljonis arutelu jalaväe väljaõppekeskusena toimiva pataljoni tuleviku suhtes. Riigikaitsekomisjoni liikmed väljendasid juba varem välja öeldud seisukohta, et väljaõppekeskus ja ajateenimise võimalus Pärnus ning Lääne kaitseringkonnas laiemalt peaks säilima. Põhilise argumendina väljaõppekeskuse säilitamise kasuks rõhutasid sõnavõtnud, et Pärnu üksik-jalaväepataljon on ainus väljaõppekeskus Lääne-Eestis ja mängib üliolulist rolli kogu selle piirkonna kaitsetahte kujundamisel.

 
„Me toetame Pärnu üksik-jalaväepataljoni jätkamist väljaõppekeskusena, sest pataljon on end sellena tõestanud. Seal on vajalikku ja tasemel õpet saanud nii ajateenijad kui ka professionaalsed kaitseväelased,” ütles riigikaitsekomisjoni aseesimees Kadri Must.

Jalaväepataljoni säilimist just väljaõppekeskusena pooldasid ka kohal viibinud maavanem Toomas Kivimägi ja aselinnapea Simmo Saar.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo rõhutas vajadust üle vaadata kogu kaitseväe areng terviklikult. Ministri sõnul on väljaõppekeskusi täna Eesti jaoks liiga palju ja nende vähendamine lähtub ratsionaalsetest kaalutlustest.

„Kui see pole see Pärnu üksik-jalaväepataljon, mis kaob, siis tuleb otsustada, missugune on see teine koht,” ütles Aaviksoo.

Kaitseväe juhataja Ants Laaneots pakkus välja võimaluse, et jalaväepataljon muutuks Lääne kaitseringkonna keskuseks koos võimaliku staabikompaniiga. Laaneots pidas otstarbekaks Pärnu linnas laiali olevate riigikaitseliste üksuste koondamist jalaväepataljoni territooriumile. 

Riigikaitsekomisjoni tänasel külastusel Pärnus osalesid lisaks Kadri Mustale ka komisjoni liikmed Trivimi Velliste, Jaak Salumets ja Lauri Laasi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside