Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser, liikmed Tiit Matsulevitš ja Rein Randver kohtusid Ukraina kaitseministri Jevgen Martšuki ja teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumisel osales ka Ukraina Suursaadik Eestis Mõkola Makarevitš. Ukraina Kaitseministeeriumi delegatsioon viibib Eesti Kaitseministeeriumi kutsel. Eesti ja Ukraina planeerivad kaitsealast koostööd.

Ukraina poolele pakkus huvi koostöö riigikaitsealase õigusloome osas ning Eesti kogemus tsiviilkontrolli ning kaitseväes reformide läbiviimisel. Ukrainas on käimas kaitseväe reformimine, mille tulemusel kavatsetakse tulevikus üle minna palgaarmeele. Samas rõhutas Ukraina kaitseminister, et palgaväe ülalpidamine on kallim võrreldes ajateenistusega. Pooled rõhutasid kogemuste vahetamise vajadust riigikaitse reformimisel ja NATO-sse integreerumisel.

Käsitleti Ukraina ja Eesti kaitseväeüksuste osalemist erinevatel rahvusvahelistel missioonidel (sh. rahuvalvemissioonidel). Arutati riigikaitse finantseerimist ning riigikaitseeelarve koostamisega seonduvat.

Käsitleti ka Eesti ja Ukraina integreerumisprotsessi NATO-sse. Pooled tõdesid, et riigikaitsealast koostööd tuleb arendada ning see on mõlemale poolele kasulik.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Aivar Engel, 6316470

Tagasiside