Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel Toompeal käsitleti kaitsepoliitika küsimusi.

Riigikaitsekomisjoni liikmed eesotsas komisjoni aseesimehe Trivimi Vellistega kohtusid täna Toompeal Eestis visiidil oleva Soome Eduskunna kaitsekomisjoni delegatsiooniga, mida juhib komisjoni esimees Kauko Juhantalo.

Trivimi Velliste tänas Eduskunna liikmeid Soome antud abi eest nii tervikuna Eesti riigi kui ka riigikaitse arendamiseks. Riigikaitsekomisjoni aseesimees ütles, et Eesti kaitsetahe on suurenenud ja seoses NATO-ga ühinemisega on käivitumas kaitseväe reform. Kauko Juhantalo märkis tunnustavalt, et Eesti areng on olnud muljetavaldav nii riigi kui ka riigikaitse osas.

Arutusel oli ka Euroopa Liidu julgeolekupoliitika, NATO ja Lääne-Euroopa kaitseorganisatsiooniga (WEU) seonduv. Vahetati mõtteid nii Soome kui ka teiste põhjamaade kaitsepoliitika põhimõtete üle. Soome delegatsiooni liikmed selgitasid oma riigi neutraliteedipoliitika sisu.

Käsitledes kahe riigikaitsekomisjoni koostööd märgiti rahuldustundega, et see olnud alates 1993. aastast viljakas ja kasulik mõlemale poolele.

Kohtumisel osalesid Riigikogu liikmed Nelli Privalova, Tarmo Leinatamm ja Rein Randver. Kohal oli ka Soome suursaadik Eestis Jaakko Blomberg.

Soome delegatsioon kohtub visiidi käigus Riigikogu aseesimehe Peeter Kreitzbergi, kaitseminister Margus Hansoni, kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõutsi, piirivalveameti staabiülema kolonel Aare Evisaluga ja Tapa Väljaõppekeskuse ülema kolonel Urmas Roosimäega.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Aivar Engel, 6316470

Tagasiside