Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel olid kõne all liitumine Euroopa Liidu ja NATOga.

Riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser, aseesimees Trivimi Velliste ning Euroopa asjade komisjoni (EAK) aseesimees Liina Tõnisson ja asendusliige Imre Sooäär kohtusid Eestis mitmepäevasel visiidil viibiva Slovakkia parlamendi esimehe Pavol Hrušovskỳ ja teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumisel nenditi, et seoses mõlema riigi peatse ühinemisega Euroopa Liidu ja NATOga on Eestil ja Slovakkial sarnaseid probleeme ning kokkupuutepunkte erinevates valdkondades. „Seetõttu on parlamentidevaheline koostöö eriti oluline,“ sõnas Pavol Hrušovskỳ.

Riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser tutvustas NATOga liitumiseks vastu võetud seadusi ning andis ülevaate praegu menetluses ja väljatöötamisel olevatest riigikaitsealastest eelnõudest.

Slovakkia delegatsiooni liikmed tundsid huvi, kuidas Eestil õnnestub NATO-poolse nõude 2% SKPst eraldamine kaitsekulutusteks. S. Mikser selgitas, et Eestis on kaitsekulutustele nii parlamendi kui avalikkuse tugev toetus.

Kahe riigi esindajad kõnelesid kavandatavatest muudatustes kaitsejõududes ning armee professionaliseerimise vajalikkusest. Slovakkia läheb palgaarmeele üle 2006. aastal.

Kohtumisel arutati rahvusparlamendi ja valitsuse rolli ning staatust Euroopa Liidus. Slovakkia parlamendiliikmed tutvustasid Slovakkia sellekohaseid muudatusettepanekuid Euroopa Tulevikukonvendi koostatud põhiseaduslikule lepingule.

EAK aseesimees Liina Tõnisson tutvustas Riigikogu menetluses oleva Riigikogu kodukorra seaduse muutmise seaduse eelnõu põhimõtteid ja eesmärke.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside