Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni kolmeliikmeline delegatsioon külastas oma Rootsi visiidil (22.05-24.05) Põhjala lahingugrupi operatiivstaapi ja kohtus selle ülema Rootsi kaitseväe brigaadikindral Stefan Anderssoniga.
 
Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ütles, et kuigi ELi lahingugruppe ei ole operatsioonipiirkondades reaalselt kasutatud, on ohvitseride soov oma võimed praktikasse rakendada ilmselge. Raidma tõdes, et lahingugruppide kasutamise osas jääb Euroopa poliitiline tasand sõjalisest kõvasti maha.
 
Kohtumisel Rootsi parlamendi kaitsekomisjoniga tõdesid mõlemad pooled tahet jätkata Põhjala ja Balti riikide kaitsekoostöö süvendamist. Rootsi parlamendi kaitsekomisjoni liikmed avaldasid soovi osaleda järgmise aasta kevadel Tallinnas toimuval Põhjala ja Balti riikide parlamentide kaitsekomisjonide kohtumisel.
 
Lisaks külastas Riigikogu delegatsioon ka Rootsi kaitseväe peastaapi, kus saadi ülevaade Rootsi kogemustest üleminekul vabatahtlikule kaitseväeteenistusele ning Rootsi kaitseväe ja teiste jõuametkondade veteranidepoliitikast.
 
Riigikaitsekomisjoni delegatsiooni kuulusid Mati Raidma, Aivar Riisalu ja Ülo Tulik.
 
Eesti osaleb Põhjala lahingugrupis NBG 2011 koos Rootsi, Soome, Norra ja Iirimaaga. Eesti panus lahingugruppi on kuni 55 kaitseväelast, hetkel teenivad Rootsis Eesti staabiohvitserid. Lahingugrupi ümberpaigutatav paljurahvuseline juhtimisstaap asub Rootsis, Enköpingus. Lahingugrupp on valmisolekus kuni selle aasta juuni lõpuni.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside