Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon tutvus teisipäeval Kabulis Afganistani relvajõudude väljaõppesüsteemiga. Külastati Afganistani Relvajõudude väljaõppekeskust ja Afganistani Riiklikku Sõjaväeakadeemiat, kus kohtuti koolide juhtkondadega ning tutvuti õppeprotsessiga.

Kohtumisel Afganistani Relvajõudude Väljaõppe Juhtimiskeskuse ülema kindralmajor Aminullah Karim’iga sai riigikaitsekomisjon ülevaade Afganistani julgeolekujõudude väljaarendamisest.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul ootavad paljud eestlased vastust küsimusele, millal tulevad meie kaitseväelased Afganistanist koju, kuid see sõltub ta kinnitusel sellest, millal Afganistani valitsus suudab riigi oma kontrolli alla võtta.
 
“Kõige suurem mõjutaja sellel otsusel on just Afganistani endi julgeolekujõud, sealhulgas armee võimekus ja piisav ettevalmistatus võtta riigi julgeolek oma kontrolli alla. Tänased kohtumised andsid mõõdukat optimismi, me nägime nii professionaalsust ja pühendumust kui ka alles soovi selleni jõuda. Afganistani julgeolekujõudude väljaarendamiseks kulub veel mitmeid aastaid, kuid samas me nägime siin kiiremat edenemist, kui oleksime osanud arvata,” tõdes Raidma,
 
Täna, kolmapäeval 3. veebruaril, toimuvad kohtumised Afganistani Parlamendis ja NATO ISAFi peakorteris, kohtutakse ka Euroopa Liidu politseimissiooni EUPOL juhtidega.
 
Visiidi eesmärgiks on tutvuda Eesti kaitseväelaste tegevusega Lõuna-Afganistanis ja saada ülevaade olukorrast Afganistani julgeolekujõudude, sealhulgas Afganistani armee ja politsei väljaarendamisel, ning ISAF ja rahvusvaheliste tsiviilmissioonide tegevusest Afganistanis.
Riigikogu delegatsiooni kuuluvad kaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Toivo Tootsen ning komisjoni liikmed Tarmo Kõuts ja Tõnu Juul.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside