Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogu riigikaitsekomisjoniga Erna retke külastanud komisjoni esimees Mati Raidma ütles, et võistluse korralduse kõrge professionaalne tase annab kindluse, et vaatamata sellele, et võistlus toimub selles kohas viimast korda, jätkub selle korraldamine ka tulevikus.

“Erna retk on oluline testimiskoht meeskonna vaimule, koostööle ja erialastele oskustele ja ma olen veendunud, et seda sõjalis-sportliku võistluse traditsiooni tuleb jätkata,“ sõnas Raidma. Ta lisas, et praegu võistlusel osalevad mehed ja naised kannavad samu väärtusi ja ideid, mis innustasid  meie vanemaid 70 aastat tagasi seisma vastu vaenutegevusele ja võitma tagasi meie riigi iseseisvus. „Need väärtused on üheks nurgakiviks meie  kaitsetahtele ka tänapäeval,“ ütles Raidma.
 
Riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko märkis Salmistul, et talle teeb heameelt, et kuigi võistlust peetakse üheks füüsiliselt raskemaks ja pikemaks kogu maailmas, on naisvõistlejate osalus aastatega kasvanud. “Naised on oma kaitsetahtes sama meelekindlad kui mehed, kuigi naisi ei seostata tavaliselt kaitseväega,” märkis Mikko.
 
Lisaks Raidmale ja Mikkole külastasid üritust ka Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Aivar Riisalu ning komisjoni liikmed Lauri Laasi ja Ülo Tulik.
 
Komisjon vaatles 30 võistkonna dessanti Salmistu randa mereväe ja piirivalve laevadelt. Raidma tervitas võistlejaid ka Erna retke pidulikul avamisel täna hommikul Tallinnas Jüriöö pargis.
1994. aastast korraldatav arvult juba kaheksateistkümnes Erna retke toimub sel kujul ja selles piirkonnas viimast aastat. Lisaks eestlastele osalevad üritusel ka võistkonnad Soomest, Taanist, Belgiast jt riikidest.
 
Vaata ka fotosid.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside