Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon osales täna Tartu Ülikooli lasketiiru avamisel Nooruse tänava õppehoones ja tutvus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega.

„Uue ja väga kaasaegse lasketiiru avamine Tartus on meie jaoks eriti rõõmustav. Riigikogu riigikaitsekomisjon on aastaid muret tundnud lasketiirude vähesuse ja harjutusväljakutega seotud probleemide pärast. Seda rõõmustavam on, et nüüd paistab mõlemas suunas asi paremuse poole minevat. Väga hinnatav on see, et lasketiir sai valmis heas koostöös kaitseministeeriumi, kaitseliidu ja Tartu Ülikooli vahel. Kindlasti tuleb rõhutada Tartu Ülikooli osa, millele kuuluvad ruumid, kus tiir paikneb ja mis korraldas ka ehitustöid. Oluline on ära märkida ka ülikooli osa noorsoo kaitsetahte kasvatamisel. Üheksa aastat tagasi loodi Tartu Ülikooli juurde kaitseliidu akadeemiline malevkond ja täna on Tartu Ülikooli rektoraat täies koosseisus kaitseliidu liige,” ütles riigikaitsekomisjoni esimees Toivo Tootsen lasketiiru avamisel.

Päeva teisel poolel külastas riigikaitsekomisjon Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi, kus õppeasutuse ülem Ants Laaneots andis ülevaate õppeasutuse ajaloost ja õppekorraldusest. Laaneotsale valmistas muret õppeasutuse külmutatud eelarve, samas kui ülesandeid on õppeasutustele juurde lisatud. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste aktuaalseid probleeme arutati ka õppeasutuse nõukoja liikmetega. Kõne all oli ka riigikaitsestrateegia laiemalt.

Riigikaitsekomisjoni tänasel väljasõiduistungil osalesid komisjoni esimees Toivo Tootsen, aseeesimees Trivimi Velliste ning liikmed Margus Hanson, Rein Randver ja Siiri Sisask.

Homme kohtub riigikaitsekomisjoni esimees Toivo Tootsen Tartu linnavalitsuses abilinnapea Anto Iliga, et tutvuda Tartu üldplaneeringu riigikaitsega seonduva osaga.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside