Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sel laupäeval alustab Riigikogu riigikaitsekomisjon ametlikku töövisiiti Ameerika Ühendriikidesse, kus osaletakse kolme päeva jooksul kohtumistel mitmete erinevate ametkondadega.

Visiit kestab 1.-5. märtsini.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on tegemist kaitsekomisjoni ühe olulisima välisvisiidiga alanud aastal.

 „Arutame kaitsealliansi olulisima liikmega NATO ja Euro-Atlandi piirkonna julgeolekukeskkonna tulevikku pärast Gruusia konflikti ning peatume konkreetsemalt ka Eesti-USA julgeolekukoostööl,” ütles Raidma.

Kolme päeva jooksul kohtutakse Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja väeliikide komisjoniga, Riigidepartemangu ja Pentagoni esindajatega ning senaator George Voinovichiga.

Delegatsiooni koosseisu kuuluvad lisaks riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidmale, komisjoni liikmed Trivimi Velliste, Kalvi Kõva ja Lauri Laasi.

„Parlamentaarne suhtlus ja koostöö aitavad kujundada ühiselt mõistetavaid otsuseid ning seisukohti partnerite vahel Euroopa Liidus ja NATO-s,” märkis Mati Raidma.

Käesoleva aasta märtsis võõrustab riigikaitsekomisjon traditsiooniks kujunenud Balti riikide parlamentide kaitsekomisjonide ühisistungit ning eelseisval nädalal toimub Tallinnas kohtumine Suurbritannia parlamendi alamkoja kaitsekomisjoni delegatsiooniga.

Möödunud aastal külastas Riigikogu riigikaitsekomisjon missiooniüksusi Iraagis ja kohtus kolleegidega Balti riikide, Soome nja Rootsi parlamentides.

Täiendav informatsioon ja kontakt: Mati Raidma, telefon 50 74 112

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside