Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon külastas täna, 12. mail Ida-Virumaal toimuvat Kaitseväe suurõppust Kevadtorm. Komisjon vaatles pataljonide vastutuse vahetuse manöövrit Kohtla-Järve alal ja soomustehnika demonstratsiooni.

“On hea meel olla vaatleja meie suurimal Kaitseväe õppusel, mille eesmärk pole pelgalt jõu näitamine, vaid oma sõjalise kaitsevõime tõsine testimine. On oluline, et erinevates Kaitseväe üksustes väljaõppe saanud ajateenijatel on võimalus üksuste tegevust kokku harjutada, panna proovile omandatud oskused ja tunnetada meie Kaitseväe ühtsust ning riigikaitse mastaapi,“ ütles riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Raidma kinnitusel on reservarmee süsteem hea ja hästi toimiv. „Seda näitab reservõppekogunemisel osalevate kaitseväelaste kõrge tase ja pühendumus. Nagu äsja kinnitas Kirde Kaitseringkonna ülem kolonelleitnant Martin Herem, on väga hea saavutus, kui lahingpaari moodustavad ajateenija ja reservväelane ning ülesanded täidetakse,“ märkis Raidma.

Kommenteerides õppelahingut Kohtla-Järvel, ütles Raidma, et linnalahingute harjutamine on õppuste väärtuslik komponent, millel võib reaalsuses olla väga suur roll.

„Olulisel kohal on kindlasti ka Kaitseliidu kui vabatahtliku kaitseorganisatsiooni panus nii toetuselemendina kui ka lahingüksustena. Avaldan tunnustust õppuste korraldajatele,“ ütles Raidma.

Raidma tunnustas ka kohalike omavalitsuste juhte, kes õppustele kaasa aitasid ja Kevadtormi oma aladele lubasid. „On kahte tüüpi riike, ühed, kus õppusi vaadatakse tribüünilt ja tehakse ilus näitemäng ning teised, kus asju mängitakse reaalselt läbi, otsitakse üles tõrked ja probleemid ning siis kõrvaldatakse need. Eesti kuulub minu hinnangul just realistlike riikide hulka. Meie panustame sisule. Suur tänu kaasaaitamise eest,“ ütles Raidma.

Õppuste käigust ja selle eesmärkidest andis riigikaitsekomisjonile ülevaate Maaväe Staabi ülem kolonel Artur Tiganik. Komisjoni liikmed kohtusid ka Lääne-Viru ning Ida-Viru maakonna omavalitsusjuhtidega.

Lisaks riigikaitsekomisjoni esimehele külastasid õppust ka komisjoni aseesimees Aivar Riisalu ja komisjoni liikmed Lauri Laasi ja Tõnu Juul.

Täiendav informatsioon: Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 50 74 112.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside