Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga arutasid Saksamaa Kaitseministeeriumi ametnikega Eesti ja Saksamaa kaitsealase koostöö küsimusi.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga kohtusid täna pärastlõunal Eestis viibiva Saksamaa Liitvabariigi Kaitseministeeriumi delegatsiooniga, mida juhtis ministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler brigaadikindral Jürgen Bornemann. Saksamaa delegatsioon viibib Eestis kahe riigi kaitseministeeriumi vaheliste poliitilis-sõjaliste läbirääkimiste 9. kohtumise raames.

Sven Mikser andis külalistele ülevaate Eesti NATO-ga liitumise protsessi lõppfaasist ja parlamendi riigikaitsekomisjoni ootavast tööst ning tänas Saksamaad Eestile osutatud toetuse eest NATO ja Euroopa Liiduga liitumisel. Saksa pool rõhutas kahe riigi vahelises kaitsealases koostöös saavutatud häid tulemusi ning avaldas lootust, et taolised edukad bilateraalsed suhted jätkuvad ka tulevikus. Kaitsekoostöö raames on toimunud regulaarne dialoog kahe ministeeriumi vahel, mitmed ekspertkohtumised erinevatel tasanditel, aga ka õppused ja koolitusprogrammid.

Ühiselt nenditi Euroopa ühtse julgeoleku ja kaitsepoliitika edasise arendamise vajadust.

Kohtumisel oli kõne all ka Saksamaa Bundestagi riigikaitsekomisjoni eelseisev visiit Eestisse käesoleva kuu lõpus.

Kohtumisest võtsid osa komisjoni liikmed Tiit Matsulevitš ning Hannes Võrno.

Tagasiside