Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Afganistanis töövisiiti jätkav riigikaitsekomisjoni delegatsioon kohtus kolmapäeval Kabulis Afganistanis paiknevate rahvusvaheliste julgeolekujõudude (ISAF) ja USA vägede ülema kindral Stanley A. McChrystal’iga. Kohtumisel arutati Afganistani uut strateegiat, hetkearenguid ning aluste loomist vastutuse üleandmiseks Afganistani julgeolekujõududele.

Lähituleviku vajadustest rõhutas kindral panuse tõstmise vajadust just Afganistani julgeolekujõudude väljaõppesse, seda nii instruktorite, mentorite kui ka õppejõudude näol erinevates väljaõppekeskustes ning sõjakoolides.

Kindral Stanley A. McChrystal hindas kõrgelt Eesti Kaitseväe panust ISAF missiooni. Seda enam, et just Lõuna-Afganistan, kus meie kaitseväelased teenivad, saab olema üheks olulisemaks võtmekohaks edasistes arengutes.

„Imponeeris kindral Stanley A. McChrystal’i tõsine veendumus, et murdepunkt on saavutatav. Samuti lähenemine, kus NATO-poolse sõjalise panustamise kõrvale on samaväärse tähtsusega tõstetud kohalike julgeolekujõudude ja tsiviilvõimekuse arendamine – ainus võimalus tagada meie püüdlustele jätkusuutlikkus,“ kommenteeris kohtumist riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

 Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside