Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni viieliikmeline delegatsioon on visiidil Kopenhaagenis, kus täna kohtutakse Taani parlamendi kaitsekomisjoni, Taani kaitseministeeriumi ja Taani kaitseväe peastaabi esindajatega. Peamised aruteluteemad on Eesti ja Taani kahepoolne kaitsekoostöö ja Balti riikide tihedam lõimumine Põhjala kaitsekoostööga, samuti julgeolekuolukord Afganistanis, Läänemerepiirkonna küsimused ning energia- ja küberjulgeolek.

“Eestit ja Taanit seob juba pikaajaline kaitsekoostöö. Osaleme koos taanlastega NATO Afganistani missiooni ühes keerukamas piirkonnas, Helmandi provintsis. Loodan selle visiidiga elavdada parlamentaarset koostööd julgeolekuvaldkonnas, leida Eesti jaoks uusi ideid ja tuua kaasa kolleegide väärtuslikke kogemusi,” ütles riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.
 
Visiidil osalevad riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, komisjoni liikmed Trivimi Velliste, Jaak Salumets ja Jaan Kundla ning riigikaitsekomisjoni asendusliige Kadri Simson.

Sel sügisel kohtus riigikaitsekomisjoni delegatsioon ka Soome parlamendi kaitsekomisjoniga, kevadel toimus kolme Balti riigi kaitsekomisjonide ühisistung Riias. Rootsi parlamendi kaitsekomisjoniga kohtus Riigikogu riigikaitsekomisjon möödunud aastal. Taani parlamendi kaitsekomisjoniga pole varem kahepoolset kohtumist toimunud.

Lisainfo: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 50 74 112
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside