Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu kohtus sel nädalal Washingtonis Ameerika Ühendriikide Kongressi liikmete, administratsiooni ja mõttekodade esindajatega, et selgitada Eesti ohutaju NATO ja Euroopa piiririigina ning rõhutada vajadust tugevdada praegusel kriitilisel ajal NATO liitlaste kaitse- ja heidutusvõimekust.

„Tajudes meie agressiivse naaberriigi tõttu ohtu, kulutame 3,2 protsenti sisemaisest kogutoodangust kaitsele ja oleme palju panustanud Ukrainale sõjalise abi andmisele. Praegu on liitlastel kriitiline aeg arendada meie kaitse- ja heidutusvõimekust, millele Kongress on tänuväärselt viimastel aastatel kaasa aidanud läbi Balti julgeolekuabi initsiatiivi,“ ütles Stoicescu, kes keskendus visiidil Eesti ja USA kaitsealase koostöö edendamisele ning Eesti ohutaju selgitamisele NATO ja Euroopa piiririigina.

Stoicescu avaldas heameelt, et USA presidendivalimiste eel kinnitasid Kongressi esindajad, et USA liitlassuhe Eestiga on tugev ning see ei muutu hoolimata valimiste tulemustest.

Stoicescu kohtus teisipäevast kuni reedeni kestnud visiidil USA Esindajatekoja relvajõudude komitee kaasesimehe Adam Smithi ning Kongressi liikmete Tim Burchetti, Ralph Normani, Larry Bucshoni, Carol Milleri, Gabe Amo ja Derrick Van Ordeniga. Samuti kohtus ta Euroopa ja Euraasia valdkonna eest vastutava asevälisministri Sonata Coulteriga, kellega kõneldi Venemaast lähtuva ohu teemadel.

Pentagonis arutas riigikaitsekomisjoni esimees Eesti ja USA kahepoolset kaitsekoostööd ja lähenevat NATO Washingtoni tippkohtumist Euroopa ja NATO poliitika peadirektori Alton Bulandiga. Stoicescu osales ka arutelul mõttekoja RAND Corporation analüütikutega, samuti esines ta Ukraina sõja teemalisel ümarlaual mõttekojas American Enterprise Institute. Lisaks osales Stoicescu koos Eesti suursaadiku Kristjan Priki ja paljude teiste riikide esindajatega Washingtonis kommunismiohvrite memoriaalile pärja asetamise tseremoonial.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside