Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon korraldab kolmapäeval algusega kell 9 Riigikogu konverentsisaalis avaliku ümarlaua mehitamata lennuvahendite kasutusvaldkondadest ja praktikatest Eestis.

„Viimaste aastakümnete jooksul on mehitamata lennuvahendid saanud kaitsevaldkonna tähtsaks komponendiks nii visuaalse vaatlus kui ka elektroonilise mõjutustegevuse vahendina,“ ütles riigikaitsekomisjoni liige Johannes Kert. „Järjest laialdasem mehitamata lennuvahendite kasutamine tsiviilvaldkondades eeldab ka vastavate õhuruumi kasutust määravate regulatsioonide arengut.“

Riigikogus toimuva arutelu eesmärk on teavitada Eesti üldsust mehitamata lennuvahendite järjest laienevast kasutusalade spektrist ja uutest võimalustest, ütles Kert. Tema sõnul räägitakse ümarlaual ka lahendamist vajavatest probleemidest seoses mehitamata lennuvahenditega.

Eesti Lennuakadeemia rektor Jaanus Jakimenko annab ülevaate mehitamata lennuvahendite arendamisest. Tulevikuvaatest kõneleb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundustalituse juhataja Priit Rifk. Mehitamata õhusõidukite ehk UAV-de (unmanned aerial vehicle) trendidest maailmas kõneleb Eesti UAV-de tootja Threod Systemsi tegevjuht Sten Reimann.

Osalema on kutsustud ka Kaitseministeeriumi, Siseministeeriumi ja Keskkonnaministeeriumi, Kaitseliidu, Lennuameti, Keskkonnaameti, Maa-ameti, Päästeameti, Politsei ja Piirivalveameti, Lennuliiklusteeninduse, Riigikantselei ning teiste huvigruppide esindajad.

Arutelust tehakse otseülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside