Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti kaitsetööstuse toetusrühma ja Riigikaitsekomisjoni kutsel tutvustavad täna Riigikogu vestibüülis avatud väljapanekul oma toodangut 13 Kaitsetööstuse Liitu kuuluvat ettevõtet.

Riigikogus eile moodustatud kaitsetööstuse toetusrühma esimees riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna märkis, et Riigikogu liikmetel on palju julgeolekualast välissuhtlust ja siin saavad nad kaasa aidata Eesti kaitsetööstusettevõtetele koostöövõimaluste loomisel. „Selleks, et midagi teistele tutvustada, tuleb seda aga ise hästi tunda ning kodused arengut pidurdavad probleemid lahendada,“ ütles Tsahkna väljapaneku kohta.

„Eesti kaitsetööstusettevõtetel on liitlasriikidele palju pakkuda,“ rääkis Tsahkna. „Meie ettevõtted on võimelised tootma varustust alates kiivritest ja saabastest kuni vaatlusseadmete ja mobiilse välihaiglani. Samas on kaitsetööstus mujal maailmas toetatud oma koduriikide poolt ning seda tuge me tahamegi oma ettevõtetele pakkuda.“

Ettevõte Nord Arms tutvustab vintpüssi, Bristol tutvustab käsigranaadi makette, Eesti Arsenal M-14 ja 81 mm miini makette ja firma Marduk SHARK droonidevastast lasersüsteemi. Firma Eli esitleb multirootor drooni, Englo näitab lõhkamisdetonaatoreid, loendureid ja andureid. Rantelon paneb välja individuaalsed droonisegajad ja suunamäärajad ning Milrem mehitamata maismaasõiduki Themis.

Esindatud on ka turvasüsteemide pakkuja Defendec ja meditsiinitehnikafirma Semetron. Militaarrõivaste näidistega on kohal Profline, Tactical Foodpack toob kaasa toidupakid ja Samelin sõdurisaapad.

Väljapanekule eelneb riigikaitsekomisjoni ja kaitsetööstusettevõtete arutelu, mida modereerib Eesti kaitsetööstuse toetusrühma esimees Margus Tsahkna.

Ajakirjanikud on oodatud kell 12.30 väljapaneku avamisele, kus riigikaitsekomisjoni liikmed annavad kommentaare eelnenud arutelu kohta.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside