Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus toimub homme olulise tähtsusega riikliku küsimusena raporti "NATO heidutus Läänemere piirkonnas, hetkeseis ja perspektiivid" arutelu, kus ettekande teevad riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson, kaitseminister Hannes Hanso ja rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu.

Raporti avalikustamine ja arutelu toimuvad kolmapäeval kell 14 algaval Riigikogu istungil, mida on võimalik jälgida otseülekandes.

Mihksleoni sõnul keskendub raport NATO kaitseseisundi hindamisele Läänemere piirkonnas. „Koostöös liitlastega tuleb saavutada NATO liitlasjõudude senisest nähtavam ja püsivam kohalolek Läänemerel ja Balti regioonis,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson lisas, et tänaseks on NATO teinud põhimõttelise otsuse, et vägede arv Balti riikides ja Poolas suureneb. Lõplikult tehakse otsused teatavaks NATO Varrsavi tippkohtumisel juuli alguses.

Riigikaitsekomisjoni koostatud raport on poliitiline dokument, milles sisalduvad konsensusel põhinevad soovitused valitsusele kaitsevaldkonnas edasiste otsuste tegemiseks. Komisjon esitab raportis 19 järeldust ja soovitust. Muuhulgas soovitab komisjon valitsusel pöörata kaitsekulutuste planeerimisel senisest suuremat tähelepanu iseseisva kaitsevõime tugevdamisele ning kaaluda Eesti kaitsekulutuste suurendamist vastavalt vajadusele.

Riigikaitsekomisjoni koostatud raport.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside