Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon valmistab ette raportit julgeolekuolukorrast Balti ja Läänemere regioonis ning NATO vajalikest sammudest heidutusvõime tõstmisel.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on järgmise poolaasta kontekstis erakordselt oluline, et Eesti valmistuks võimalikult hästi ette tuleva aasta juulis Varssavis toimuvaks NATO tippkohtumiseks.

„Eestile on äärmisel tähtis, et Varssavis toimuks oluline edasiminek nendelt kokkulepetelt, mis saavutati Walesi tippkohtumisel,“ ütles Mihkelson. „Seetõttu keskendub ka riigikaitsekoimisjon lähikuudel regionaalse julgeolekupildi ja NATO heidutusvõime hindamisele.“

Mihkelson meenutas, et Eesti julgeolek toetub kahele põhilisele sambale – iseseisevale kaitsevõimele ja NATO kollektiivkaitsele.

Mihkelsoni sõnul on valitsuse tegevusele poliitilise toe saavutamise nimel oluline sõeluda läbi kõik ideed ja teemad. Tema hinnangul on raske ette näha, et parteide põhilised seisukohad julgeoleku küsimustes eristuksid, kuid on tähtis, et parlamendi roll selles töös oleks tuntav.

„Kes iganes ja kus iganes rahvusvahelisel kohtumisel Eesti huve ka ei kaitseks, on seda lihtsam ja kindlam teha, kui on olemas parlamendi riigikaitsekomisjoni tugi,“ sõnas Mihkelson.

Kevadeks valmiva raporti koostamise raames on juba toimunud komisjoni visiidid Saksamaale ja Rootsi ning läbi viidud mitmed kuulamised komisjonis, mis jätkuvad. Samuti on kavandamisel uusi visiite. Raporti järelduste koostamiseks on komisjon tellimas uuringut teemal „NATO tegevus strateegilise tasakaalu tugevdamisel Läänemere piirkonnas“.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside