Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon viibib täna ja homme visiidil Poolas, et kohtuda NATO Varssavi tippkohtumise eel Poola kolleegidega ning riigi välis- ja kaitsepoliitika tippjuhtidega.

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et Poola on julgeolekuküsimustes Eestile väga oluline koostööpartner. „Eesti ja Poola vahel on avatud ja aus dialoog,“ ütles Mihkelson. „Meie ootused Varssavi tippkohtumise eel on sarnased ja meil on ka ühised arusaamad julgeolekualaste väljakutsete suhtes.“

Reaalse kaitsekoostöö näitena tõi Mihkelson lisaks Poola panuse Balti õhuturbesse ka panuse Balti Kaitsekolledžisse ning erioperatsioonide üksuste koostöö. Eesti ja Poola kaitseväed on vastastikku osalenud mitmel õppusel. „Eestlased on osalenud Poolas toimuval sõjaväeõppusel Anakonda ning Poola sõjaväelased osalesid mullu meie õppusel Siil ja on korduvalt käinud meie Kevadtormil,“ ütles Mihkelson.

Planeeritud kohtumistel tõstatab Mihkelson küsimused Poola panusest NATO idatiiva julgeolekusse ja praktilise sõjalise koostöö küsimused. Samuti soovivad riigikaitsekomisjoni liikmed rääkida Eesti firmade koostöövõimalustest kaitsetööstuse vallas. Poola omakorda on huvitatud Eesti Kaitseliidu kogemusest ühtse väljaõppesüsteemi loomisel.

Neljapäevani kestva visiidi käigus on planeeritud kohtumised Poola välis- ja kaitseministeeriumis, seimi ja senati välis- ja kaitsekomisjonidega. Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks komisjoni esimehele liikmed Madis Milling ja Oudekki Loone.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside