Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Raimond Kaljulaid ja aseesimees Leo Kunnas osalevad täna Soome ja Rootsi iga-aastasel julgeoleku- ja kaitsepoliitika konverentsil, et arutada Soome ja Rootsi NATOga ühinemist ja selle mõjusid.

Kaljulaidi sõnul annab kohtumine võimaluse arutada Soome ja Rootsi julgeoleku- ja kaitsepoliitika juhtidega riikide ettevalmistusi NATOga liitumiseks. „Meie huvi on kahtlematult see, et nii Soome kui ka Rootsi liitumine toimuks võimalikult kiiresti. Venemaa oht ei kao mitte kuhugi, pigem peame olema valmis, et see aja jooksul kasvab. Mida kiiremini saame edasi liikuda praktiliste sammudega, mis on vajalikud Läänemere-äärsete NATO riikide sõjalise kaitsevõime tugevdamiseks, seda parem,” ütles ta ning meenutas, et Riigikogu oli esimeste seas, kes Soome ja Rootsi NATOga ühinemist käsitlevad protokollid juuli algul heaks kiitis.

Espoos toimuvast konverentsist võtavad osa Soome ja Rootsi kaitseminister ning mõlema riigi parlamendi riigikaitsekomisjoni juhid. Kaljulaidil ja Kunnasel on konverentsi käigus plaanis Eduskunna kaitsekomisjoni uue esimehe Antti Häkkäneniga ka kahepoolne kohtumine.

Soome ja Rootsi on ühist julgeoleku- ja kaitsepoliitika konverentsi korraldanud 29 aastat ning esmakordselt on ainsa naaberriigina konverentsile kutsutud ka Eesti esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside