Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa osales täna Põhja-Balti koostööformaadi (NB8) parlamentide riigikaitsekomisjonide esimeeste videokohtumisel. Arutelu keskmes oli kaitsekoostöö tihendamine, Ukraina ja NATO suhted ning Valgevene ja Venemaa kaitsealane koostöö.

Eesmaa sõnul on Põhja-Balti koostööformaadi riikide infovahetus ja kaitsekoostöö tihenenud ning loonud olulist väärtust mitmetes valdkondades. Ta märkis kohtumisel ametikaaslastega, et kaaluda võiks veelgi suuremat koostööd riikide olukorrateadlikkuse tõstmisel, võimekuse arendamisel ja ühishangetel, sõjalistel õppustel ning küberkaitses. „Põhja- ja Baltimaade kaitsealane koostöö on toiminud hästi, loodame, et see jätkub samamoodi. Veelgi tihedamast ühistegevusest, olgu see kahe- või mitmepoolne, võidame aga kõik,“ lisas Eesmaa.

Riigikaitsekomisjoni esimees väljendas Eesti kindlat toetust Ukrainale ning märkis, et Eesti hoiab sealset olukorda jätkuvalt fookuses rahvusvahelistes organisatsioonides, sealhulgas ÜRO Julgeolekunõukogus, mille eesistujaks oleme käesoleva aasta juunikuus.

Videokohtumisest võttis osa ka Ukraina asepeaminister Olha Stefanishyna, kelle vastutusalaks on Ukraina Euro-Atlandi integratsioon. Stefanishyna andis riigikaitsekomisjonide esimeestele ülevaate viimastest arengutest Ukrainas ning rõhutas Euroopa Liidu ja rahvusvahelise kogukonna ühtse toetuse ja selgete seisukohtade olulisust.

Balti riikide parlamentide riigikaitsekomisjonidega peetakse iga-aastaseid töökohtumisi alates 1998. aastast. 2011. aastast võtavad nendest kohtumistest osa ka Põhjamaade ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide delegatsioonid.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside