Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni delegatsioon sõidab täna Saksamaale kolmapäevani kestvale visiidile, mille eesmärk on tänada sakslasi nende nähtavuse eest ja korrata üle liitlaste kohaloleku ning NATO kohandusmeetmetega seotud taotlused.

“Saksamaa on Eestile väga oluline partner nii Euroopa Liidu kui NATO raames. Kohtumistel keskendume julgeolekuolukorra analüüsimisele ning nendele sammudele, mis aitaksid kaasa kollektiivse heidutusmäära tugevdamisele,“ ütles riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson.

“Saksamaa on viimastel aastatel meie Euroopa liitlastest ehk kõige enam panustanud Eesti ja teiste Balti riikide julgeoleku tugevdamisse. Seda on tehtud korduvatel õhuturbemissioonidel ning erinevates rahvusvahelistes koostöövormides, sealhulgas osalemisega küberkaitsekeskuse ja Balti kaitsekolledži töös,” tunnustas Mihkelson liitlase tegevust ja lisas, et tuleval aastal lisandub Saksamaa panusena jalaväekompanii rotatsioon.

Riigikaitsekomisjoni delegatsiooni kuuluvad lisaks Mihkelsonile komisjoni aseesimees Mart Helme ja komisjoni liige Johannes Kert.

Delegatsioonil on Berliinis kohumised Bundestagi kaitsekomisjoniga, Saksamaa välisministeeriumi Kagu-Euroopa voliniku, ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika büroo esindajatega ning Saksamaa kaitseministeeriumi parlamentaarse riigisekretäriga. Visiidil kohtub delegatsioon Potsdamis Bundeswehri operatiivstaabi juhtkonnaga. Lisaks kohtutakse Saksa-Balti sõprusgrupi esindajatega ning sihtasutuse Teadus ja Poliitika mõttekodalastega.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside