Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Andres Metsoja ja komisjoni liige Johannes Kert osalevad Rootsis Põhja- ja Baltimaade ning Poola ja Saksamaa parlamentide kaitsekomisjonide julgeolekufoorumil, mis keskendub piirkonna julgeoleku tugevdamisele.  

Kohtumise päevakorras on arutelu kerksuse loomisest ühiskondades ja Euroopa Kaitsefondi arendamisest.

„Põhjala-Balti koostöö süvendamine on regionaalset julgeolekuolukorda arvestades äärmiselt vajalik ja seda tuleb edasi arendada,“ ütles Metsoja. „Peame oluliseks infovahetuse tõhustamist nii olukorrateadlikkuse kui ka potentsiaalsetele kriisidele reageerimise osas.“

Täna toimuvate arutelude raames otsitakse vastust küsimusele, mida tähendab ühiskonna kerksus. Räägitakse varustuskindlusest ning riikide ja kaitsetööstuse ettevõtete vahelisest koostööst.

„Oluline on edendada Euroopa konkurentsivõimet ja innovatsioonisuutlikkust kaitsevaldkonnas tihedas koostöös NATO-ga. Näeme kaitsefondi vajadust ning võimalusi kaitsetööstuse alase teadustegevuse ja ühist kaitsevõimet arendava koostöö organiseerimisel,“ ütles Kert

Julgeolekufoorumil osalejad saavad ka ülevaate kaitsevõime arendamisest Rootsis.

Kolme Balti riigi parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastased kohtumised said alguse 1998. aastal Leedus. 2011. aastast võtavad nendest kohtumistest osa ka Põhjamaade ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide delegatsioonid.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside