Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Raimond Kaljulaid ja komisjoni liige Kalle Laanet alustasid töövisiiti Saksamaal, kus toimuvatel kohtumistel arutatakse NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamist ning Ukraina edasist toetamist.

Kaljulaidi sõnul on Saksamaa Eestile väga oluline partner ning tähtis meie piirkonna julgeolekusse panustaja. Saksamaa on suurendanud kohalolekut Leedus ning osalenud järjepidevalt ka Balti õhuturbemissioonil.

Kaljulaid märkis, et Saksamaa on andnud üle kahe miljardi euro kaitsealast abi Ukrainale ning toetanud Ukrainat kokku rohkem kui kolme miljardi euroga. “Tervitame väga Saksamaa äsjast otsust saata Ukrainale Leopard 2 lahingutankid. Ukraina vajab sõja võitmiseks kiiret ja ulatuslikku toetust,” ütles ta ning lisas, et raskeimad lahingud seisavad Ukrainal alles ees. “Seetõttu on väga oluline, et lääneriigid jätkaksid Ukrainale abi andmist ning teeksid seda kiiresti ja senisest veelgi suuremas ulatuses.”

Kaljulaid ja Laanet kohtuvad visiidil Bundestagi riigikaitsekomisjoni juhi Marie-Agnes Strack-Zimmermanni ja Saksamaa Kaitseministeeriumi parlamentaarse riigisekretäri Thomas Hitschleriga. Samuti on neil täna ja homme plaanis kohtumised erakondade esindajatega.

Riigikaitsekomisjoni esindajad saabuvad Eestisse tagasi reedel.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside