Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ukrainat külastanud Riigikogu riigikaitsekomisjon leidis pärast kõrgetasemelisi kohtumisi Kiievis, et NATO Vilniuse tippkohtumine peab andma Ukrainale selge sõnumi NATO liikmeks saamise kohta.

„Eesti toetab Ukrainat nii kaua kui vaja, sest sõda ei ole läbi ning Ukraina peab võitma. Vastupealetung on väga raske ülesanne, kuid Venemaa kaitseliinid lõpuks murduvad,“ ütles riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu.

Kolmapäevast reedeni Ukrainas viibinud riigikaitsekomisjoni esindajad kohtusid Kiievis julgeolekunõukogu sekretäri Oleksi Danilovi, asekaitseminister Volodõmõr Havrõlovi, asevälisminister Jevhen Perebõinise ning Ülemraada julgeoleku, riigikaitse- ja luurekomisjoniga. Kohtumistel said saadikud põhjaliku ülevaate Ukraina vastupealetungist ja riigikaitse olukorrast. Stoicescu sõnul liiguvad ukrainlased aeglaselt, ent järjekindlalt edasi, võideldes raevukalt iga meetri Ukraina pinna vabastamise eest.

Kohtumistel arutati ka tegevusvariante Venemaaga käitumiseks pärast Ukraina võitu, samuti räägiti kohtumõistmisest Vene sõjakurjategijate üle ja reparatsioonide maksmisest Ukrainale.

Ukraina konstitutsiooni aastapäeval kohtus riigikaitsekomisjon Ukraina Ülemraada asespiikri Oleksandr Kornijenko ja Ukraina-Eesti parlamendirühma esimehe Arseni Puškarenkoga ning arutas, kuidas saavutada võimalikult kiiresti Ukraina liikmesus Euroopa Liidus ja NATOs. Väljasõidul Žõtomõri oblasti Ovrutši linna külastasid Riigikogu liikmed eestlaste rajatud lasteaeda ja kohtusid territoriaalkaitse 115. brigaadi ohvitseridega. Brigaadi üks pataljon liikus lõunarindele Bahmutit vabastama.

Lisaks Stoicescule osalesid visiidil riigikaitsekomisjoni liikmed Meelis Kiili, Ants Laaneots, Priit Sibul ja Peeter Tali.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside