Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon tutvus tänasel istungil merejulgeoleku uuringuga, mis kaardistab merejulgeoleku võimelüngad ja pakub võimalikud lahendused nende täitmiseks.

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson avaldas heameelt, et valminud uuring on  põhjalik, mille pinnalt on hea lahendustega edasi minna. Ta lisas, et komisjon teeb järgmisel nädalal esialgsed ettepanekud merejulgeoleku lünkade parandamiseks.

„Arvestades, mis meie ümber toimub, ei ole meil võimalik elada mugavustsoonis, kus me lükkame otsuste tegemist edasi,“ ütles Mihkelson. Ta lisas, et riigikaitse arendamine on jõudnud tasemele, kus me unistuste asemel tegeleme tegelike ja ressurssidega tagatud võimearendustega.

Mihkelson märkis, et esmaste merejulgeoleku lünkade täitmiseks ei ole vaja väga palju ressursse, vaid head koostööd ametkondade vahel. Ühe esmase sammuna nimetas Mihkelson senise mereseire ajakohastamist julgeolekust lähtuvatele nõuetele.

Komisjoni liige Johannes Kert rõhutas ametkondade vahelise integreeritud merepildi tähtsust, mis peab vastama NATO standardile.

Komisjoni liikme Madis Millingu sõnul tasub eeskuju võtta Soomest, kus merejulgeoleku tagamine toimub ministeeriumite üleses koostöös.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste rakendusuuringute keskuses valminud uuringu kokkuvõte avaldatakse selle aasta lõpuks.

Istungil osalesid Riigikantselei, Kaitseministeeriumi, Siseministeeriumi, Veeteede Ameti ja Kaitseväe esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside