Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni liikmed alustavad täna kahepäevast väljasõitu Lõuna- ja Kagu-Eestisse, et tutvuda Kaitseväe ja Kaitseliidu üksustega, piiripunktide tööga, arutada piiririba väljaehitamise ja maade võõrandamisega seotud küsimusi.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on komisjoni väljasõiduistungi keskmes kaitseväe õppeasutuste hetkeolukord ning 2. jalaväebrigaadi formeerimisega seonduv.

“Komisjon külastab regulaarselt Eesti kaitseväe ja kaitseliidu üksusi, et olla kursis igapäevase väljaõppe hetkeseisu ning võimalike esilekerkivate probleemidega,” ütles Mihkelson. Samuti on tema sõnul komisjoni liikmetel väga oluline tutvuda Kaitseliidu ja piirivalve koostööga ning olukorraga meie kagupiiril.

Täna külastab komisjon väljasõiduistungi raames Kaitseliidu Tartu Malevat ning tutvub Balti Kaitsekolledži ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste tööga.

Pärastlõunal siirdub komisjon Võrru, et tutvuda 2. jalaväebrigaadi ja Kuperjanovi jalaväepataljoni tegevusega. Samuti külastatakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli ja tutvutakse Kaitseliidu olukorraga maapiiriäärsel alal.

Reedel tutvub riigikaitsekomisjon Kagu-Eesti piiriga ja külastab Meremäe vallavalitsust. Kõne all on Kaitseliidu ja PPA koostöö piiri valvamisel ja kaitsel, piiri väljaehitamine, maade väljaostmine ning koostöö kohaliku omavalitsusega.

Väljasõiduistungil osalevad komisjoni esimees Marko Mihkelson, liikmed Johannes Kert, Ants Laaneots, Madis Milling, Ain Lutsepp ja Oudekki Loone.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside