Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon otsustas tänasel istungil konsensuslikult toetada kindralleitnant Riho Terrase nimetamist kaitseväe juhataja ametikohale täiendavalt kaheks aastaks.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on praeguses julgeolekuolukorras äärmiselt oluline, et kaitseväe juhtkonnas ei tehtaks muudatusi ja juhataja jätkaks ametis. „Võttes arvesse ka antud soovitusi, toetas komisjon Terrast konsensuslikult,“ ütles Mihkelson.

Komisjon lähtus otsuse tegemisel kaitseminister Hannes Hanso ettepanekust, mis tuleneb kaitseväeteenistuse seadusest. Hanso tõi välja, et Terras on olnud juhtiv jõud kehtiva riigikaitse arengukava väljatöötamisel  ja ka tulevase arengukava koostamine käib Terrase juhtimisel.

Terras on arendanud kaitseväe soomusmanöövervõimekust ja tankitõrje võimekust. Kaitseväe juhatajana juhtis Terras nii 14 000 osalejaga suurõppuse Siil ettevalmistamist kui läbiviimist, loetles Hanso. Terrase tugevusena nimetas minister ka rahvusvahelist suhtlust ja koostööd liitlastega.

Seaduse kohaselt on valitsusel õigus nimetada kaitseministri ettepanekul ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta arvesse võttes kaitseväe juhataja ametikohal olev tegevväelane pärast  5-aastast ametiaega Kaitseväe juhataja ametikohale täiendavalt kaheks aastaks.

Kindralleitnant Terrase 5-aastane ametiaeg saab täis 2016. aasta detsembris.

Fotod istungilt.

Riigikogu pressiteenistus

Epp-Mare Kukemelk T: 631 6356, 515 3903

[email protected]

Tagasiside