Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon otsustas tänasel istungil üksmeelselt toetada Eesti Kaitseväe juhataja kandidaadina brigaadikindral Martin Heremit.

Komisjoni esimees Hannes Hanso ütles, et Herem on kõige parem kandidaat sellele tähtsale ametikohale. „Herem on ülimalt kompetentne ja väga sirge seljaga ohvitser, kes on läbinud kõik etapid Eesti Kaitseväes nooremohvitserist kuni brigaadikindralini välja,“ ütles Hanso. „Usaldaksin Kaitseväe juhataja ameti tema kätte.“

Hanso sõnul seisavad Kaitseväel ees suured väljakutsed, mille elluviimise eest peab Kaitseväe juhataja vastutama. „Tegevväelaste arv peab tõusma üle 3900 tegevväelaseni, kiirreageerijate arv suureneb 25 000 inimeseni ning iga-aastane ajateenijate arv peab tõusma 4000 ajateenijani,“ rääkis Hanso.

Komisjoni liikme Ants Laaneotsa sõnul on järjekindel ja rahulik mees, kes mõtleb enne järgi ja siis tegutseb. Ta meenutas Heremi tööd kirde kaitseringkonna ülemana, kus ta ehitas üles organisatsiooni ja integreeris Kaitseväe ja Kaitseliidu tegevust.

Riigikaitsekomisjoni liikme Margus Tsahkna sõnul on tegu hindamatu kogemusega inimesega, kes on kasvanud Kaitseväe seest ja saanud oma varasematel ametikohtadel väga heal tasemel välissuhtlejaks. Tsahkna pidas samuti Heremi kandidatuuri väga heaks valikuks Eesti Kaitseväe juhatajaks.

Kaitseminister Jüri Luik ütles Heremi kandidatuuri komisjonile tutvustades, et kandidaadil on tipptasemel liidriomadused ja põhjalikud erialased teadmised. Luige sõnul on Herem laia pilti nägev kogenud ohvitser, kes on töötanud ka õppejõuna.

Brigaadikindral Martin Herem on praegu Kaitseväe Peastaabi ülem. Eesti Kaitseväe juhataja ametisse astuks ta 5. detsembril, vahetades sellel ametikohal välja kindral Riho Terrase.

Istungi fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside