Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon otsustas täna üksmeelselt toetada 1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Andrus Merilo nimetamist Kaitseväe juhataja ametikohale.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Kalev Stoicescu sõnul sai komisjon kaitseväe juhataja kandidaadiga kohtumisel kinnitust, et tegemist on väga hästi sobiva kandidaadiga. „Kohtumisel saime põhjaliku ülevaate kolonel Merilo haridus- ja teenistuskäigust ning juhiomadustest, aga ka sellest, kuidas peaks Eesti riigikaitset arendama,“ ütles ta.

Komisjoni aseesimees Leo Kunnas lisas, et Merilo andis komisjoni liikmete küsimustele väga põhjalikud vastused. „Toetan kolonel Merilo kandidatuuri täielikult. Tal on vajalikud isikuomadused ja kõigist võimalikest kandidaatidest kõige rohkem isiklikku sõjakogemust,“ ütles ta.

Seaduse kohaselt nimetab tegevväelase viieks aastaks Kaitseväe juhataja ametikohale kaitseministri ettepanekul valitsus, võttes arvesse riigikaitsekomisjoni seisukoha.

Kaitseminister esitas eelmisel nädalal Kaitseväe juhataja kandidaadiks kolonel Merilo, kes on praegu diviisi 1. jalaväebrigaadi ülem. Varem on ta olnud Kaitseväe peastaabi operatiivosakonna ülem, juhtinud Kaitseväe juhataja administratsiooni, Scoutspataljoni ja 1. jalaväebrigaadi operatiivjaoskonda. Ta on lõpetanud Soome kõrgema maakaitsekooli ning maaväe staabikolledži ja sõjakolledži Ameerika Ühendriikides. Samuti on ta osalenud rahuvalvemissioonil Liibanonis ning rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel Kosovos, Afganistanis ja Iraagis.

Kaitseväe praegune juhataja kindral Martin Herem, kes asus sellele ametikohale 2018. aasta detsembris, lahkub omal soovil ametist 30. juunil.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside