Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni delegatsioon külastab kolmepäevasel visiidil Eesti esindusi Euroopa Liidu ja NATO juures Brüsselis ning NATO Euroopa vägede kõrgemat peakorterit Monsis.

Komisjoni esimees Andres Metsoja ütles, et Brüsseli visiidi eemärk on saada ülevaade arengutest NATOs ja Euroopa Liidus. „Liitlassuhete ja kaitsepoliitika arendamine nõuab igakülgset koostööd, mille aluseks on aga pidev suhtlus riikide ja nende esindajate vahel,“ rõhutas Metsoja. Lisaks on tema sõnul ülioluline tegeleda globaalse maailmaruumi parema lahtimõtestamisega, tagamaks Eesti huvide parim võimalik esindatus.

Komisjoni aseesimehe Kalle Laaneti sõnul on praeguste turbulentsete julgeolekupoliitiliste sõnumite valguses oluline, et seadusandjad saavad informatsiooni otseallikatest, sest see aitab vältida demagoogilisi seisukohti.

Delegatsioon kohtub Eesti esindajatega Euroopa Liidu ja NATO juures ning liitlaste esindajatega. Kolmapäeval külastab delegatsioon Monsis asuvat NATO Euroopa vägede kõrgemat peakorterit SHAPE (Supreme Headquarters Allied Powers Europe).

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Andres Metsoja, aseesimees Kalle Laanet ning liikmed Madis Milling, Johannes Kert, Leo Kunnas ja Jaak Juske.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside