Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni ja Eduskunta kaitsekomisjoni tänasel ühisel videoistungil olid fookuses kaitsekoostöö ning hübriidohtudega ja küberjulgeolekuga seotud küsimused.

Riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa rõhutas, et ühisistungid Soome kolleegidega on juba pikaajaline traditsioon. „Riigikaitsekomisjoni ja Eduskunta kaitsekomisjoni vaheline koostöö sai alguse 1993. aastal kui Eduskunta kaitsekomisjoni kaheliikmeline delegatsioon külastas riigikaitsekomisjoni,“ meenutas Eesmaa. Ta märkis, et tegemist on Riigikogu vanima komisjonide vahelise koostööga.

Eduskunta kaitsekomisjoni esimees Ilkka Kanerva märkis, et Eesti on Soomele üks lähimaid koostööpartnerid ja tihedad kontaktid on kestnud pikka aega nii kahepoolselt kui regionaalsetes formaatides.

Nii Soome kui Eesti jagasid istungil oma kogemust koostööst Põhjala Grupis ja Ühendekspeditsioonivägedes (JEF). 2014. aastal moodustatud koalitsiooni kuuluvad Ühekuningriik, Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Holland. Ülevaate andsid Eesti Kaitseministeeriumi poliitika planeerimise osakonna juhataja Tuuli Duneton ja Soome Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika osakonna asejuht Janne Kuusela.

Hübriidohtudest, küberjulgeolekust ja -kaitsest tegid ettekande Euroopa Hübriidohtude Vastase Oivakeskuse juht Teija Tiilikainen ja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse ülem kolonel Jaak Tarien.

Järgmine kahe komisjoni ühisistung toimub sügisel eeldatavasti Soomes.

Fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside