Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni liikmed osalevad Taanis Balti ja Põhjamaade ning Poola parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastasel kohtumisel, kus arutelu keskmes on rahvusvaheline ja regionaalne julgeolek.

Riigikaitsekomisjoni esimee Marko Mihkelson sõnul on tänases julgeolekukeskkonnas eriti oluline Põhjala ja Balti riikide võimalikult tihe kaitsealane koostöö, sealhulgas ka parlamentaarsel tasemel. „NATO Varssavi tippkohtumise eel on väga oluline ka Rootsi ja Soome senisest tihedam kaasamine ühisõppuste ja infovahetuse formaatidesse,“ ütles Mihkelson.

Taanile kuuluval Bornholmi saarel toimuva kohtumise avab Taani parlamendi kaitsekomisjoni esimees Rasmus Jarlov. Esimeses paneelis keskendub arutelu Taani kaitsepoliitikale, kus käsitletakse Taani sõjalist võimekust ja osalust rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides. Samuti räägitakse koostööst Venemaaga Arktika piirkonnas ja Taani regeeringutest Venemaa agressiivsele käitumisele.

Teise paneeli ettekanded ja arutelu puudutavad Venemaa välispoliitikat. Kõne all on nii Euroopa Liidu kui NATO reageeringud Krimmi annekteerimisele kui Venemaa tegevus Läänemerel ja Süürias.

Eesti delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni liikmed Ants Laaneots ja Oudekki Loone.

Baltimaade kaitsekomisjonide kohtumised said alguse 1998. aastal Leedus. 2011. aastast võtavad nendest kohtumistest osa ka Põhjamaade ja Poola parlamentide kaitsekomisjonide delegatsioonid.

Pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside