Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ja väliskomisjoni esimees Sven Mikser alustavad täna kolmepäevast töövisiiti Washingtonis, kus põhitähelepanu all on kahepoolne julgeolekukoostöö ning valmistumine NATO Varssavi tippkohtumiseks.

“USA mängib keskset rolli julgeoleku tagamisel Euroopas, olles NATOs suurim panustaja. Eestil ja Ameerika Ühendriikidel on aastatega kujunenud välja väga tihedad ja mitmetasandilist koostööd sisaldavad julgeolekualased suhted. Nende edasiarendamisel on võtmetähendus ka meie regiooni julgeoleku püsival tagamisel,” rõhutasid Mihkelson ja Mikser visiidi eesmärkidele viidates.

Visiidi käigus kohtuvad Mihkelson ja Mikser senaatorite Chris Murphy, Ron Johnsoni ja Cory Gardneriga ning kongresmenide Mike Conaway, Jim Langevini, Mike Rogersi, John Shimkuse ja Mike Turneriga. Samuti toimuvad kohtumised Valge maja rahvuslikus julgeolekunõukogus, Pentagonis ja välisministeeriumis.

Komisjonide esimehed kohtuvad ka USA mõttekoja RAND Corporation analüütikutega ning osalevad julgeolekupoliitikaalasel ümarlaual mõttekojas Atlantic Council.

Visiidi käigus kohtutakse veel Esindajatekoja Balti sõprusgrupiga ja juudiorganisatsioonide esindajatega.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside