Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles täna Taani parlamendis toimunud julgeolekuseminaril esinedes, et Euroopa ees seisvad kaks väga tõsist ning pikaajalist julgeolekualast väljakutset - kalifaadi ideest innustust saav islamiäärmuslus Islamiriigi kehastuses ning maailmas agressiivse käitumisega endale ruumi tegev revisionistlik Venemaa.

“Euroopa peab mõistma, et rahudividendide võtmise aeg on ammu läbi. Meie silme all hargnevad tektoonilised muutused julgeolekukeskkonnas, mis sunnivad meid ühiselt hoopis enam panustama kollektiivkaitsesse ning kontinendi julgeoleku tagamisse,” rõhutas Mihkelson.

“Euroopa peab tõusma oma väärtuste ja vabaduste kaitsele, sest vastasel korral võib põlvkondade pikkune töö ühisest Euroopast kokku variseda,” ütles Mihkelson.

Mihkelson tutvustas seminaril Eesti vaatenurka Balti mere piirkonnas toimunud muutustele seoses Venemaa agressiivse poliitikaga ning rõhutas olulisemaid küsimusi seoses valmistumisega lähenevaks NATO Varssavi tippkohtumiseks.

“NATO liitlased on teinud märkimisväärselt palju reageerimaks tõusnud ohtudele, kuid dünaamika nõuab meil siit edasiminekut. Allianss peab looma Balti mere piirkonnas sellise nähtava heidutuse, mis lõikab eos läbi ükskõik millise ohu regiooni stabiilsuse ja julgeoleku kõigutamiseks,” ütles Mihkelson.

Kopenhaagenis Taani parlamendi NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni korraldatud julgeolekuseminaril esinesid ka Taani kaitseminister Peter Christensen ja endine välisminister Uffe Ellemann-Jensen.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside