Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas täna Helsingis toimunud kohtumisel Soome kaitseminister Jussi Niinistöga kahepoolse kaitsekoostöö tähtsust.

Mihkelson ütles, et Eesti ja Soome peavad koos nii poliitilisel kui ametkondlikul tasemel võimalikult avameelselt arutlema ning infot vahetama julgeolekualastes küsimustes. „Pole kahtlust, et meie ja Soome ees seisvad väljakutsed on sarnased,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson ja Niinistö kõnelesid pikemalt regionaalsest julgeolekust. Kõne all olid ka Euroopa Liidu relvadirektiivi muudatused, mille suhtes on kahel riigil sarnased seisukohad. Niinistö sõnul on Soome selgelt vastu kaitsevõimet piiravatele muudatustele. Mihkelson lisas, et Eesti toetab siin Soome lähenemist ja on lisanud omalt poolt reservatsioonid relvadirektiivi menetlusse.

Mihkelson oli Soomes kahepäevasel visiidil. Eile pidas ta Paasikivi Seltsis välispoliitika arvamusliidritele ja diplomaatilise korpuse esindajatele ettekande teemal „Balti mere regiooni julgeolekualased väljakutsed“.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside