Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb täna kõrgetasemelisel julgeolekualasel konverentsil Varssavis, kus ta diskuteerib Läänemere regiooni turvalisust käsitlevas paneelis.

„Venemaa ühe agressiivsemaks muutunud käitumine sunnib Euroopa Liidu ja NATO liikmesriike süvendama piirkondlikku koostööd Läänemere regiooni julgeoleku tagamisel,“ ütles Mihkelson.

Diskussioon keskendub turvalisuse tagamisele piirkonnas. Koos Mihkelsoniga käsitlevad Balti riikide ja Poola ohte Rootsi kaitseministeeriumi kantsler Jan Salestrand, Läti kaitseminister Raimonds Bergmanis, Leedu varasem kaitseminister ja praegune parlamendi julgeoleku- ja kaitsepoliitika komisjoni liige Rasa Juknevičienė. Samuti osalevad diskussioonis Poola merendusministeeriumi asekantsler Krzysztof Kozłowskit, Poola välisministeeriumi ja kaitseministeeriumi esindajad.

Teistes paneelides on kõne all piirkondliku koostööd võimalused, Poola mereväe moderniseerimine ning mereväe heidutuse vajadused ja võimalused Läänemerel.

Konverentsi üks eesmärk on hinnata erinevate riikide merevägede võimalikku koostööd Läänemerel. Poolas toimub praegu mereväe moderniseerimine ja selleks soovitakse koguda teiste NATO riikide kogemusi.

Mainekast konverentsist võtavad teiste hulgas osa veel Rootsi endine peaminister Carl Bildt, Rootsi kaitseministeeriumi sõjalise koostöö osakonna juhataja Magnus Bergman, Poola endine kaitseminister Tomasz Siemoniak ja Poola parlamendi riigikaitsekomisjoni esimees Michał Jach.

Riigikogus toimus eile samateemalise riigikaitsekomisjoni koostatud raporti “NATO heidutus Läänemere piirkonnas, hetkeseis ja perspektiivid” arutelu.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside